Om produsenten
Hos Grace Wines håndplukkes alle druer, ved å bruke små høstekasser sørges det for at druene er perfekte og uskadde før vinfremstilling. Fra utvelgelsen av druene til riddling av de musserende vinene, fra druedyrking til vinfremstilling, får alt grundig oppmerksomhet på detaljer. Vinene som lages verdsetter den nøye håndverkstradisjonen som er karakteristisk for det japanske folket.
Jordsmonn
Yamanashi har et kontinentalt klima med fire tydelige årstider og store temperaturforskjeller mellom sommer og vinter. Rikelig med solskinn. Jordsmonn med god vannavrenning. Et ideelt sted for druedyrking siden gammel tid. De kupperte områdene produserer druer med stor smakskonsentrasjon.
Karakteristikk
Klassisk Koshu, den viktigste hvitvins druesorten i Japan. Stor og fruktig leskende syrlig smak med fine aromaer. Delikat og fyldig sitron, melon, pære og hvite blomster. Smaksrik finish med umami og mandelolje, et snev av jordlighet, sitter godt og tørt.
Passer ypperlig til Japansk mat og retter av fisk.